Upgrade (2018)

Upgrade
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Christopher Kirby, Logan Marshall-Green, Harrison Gilbertson, Benedict Hardie, Simon Maiden, Sachin Joab, Betty Gabriel, Ming-Zhu Hii, Melanie Vallejo, Steve Danielsen, Abby Craden, Richard Cawthorne, Kenny Low


 • Premiéra v ČR: 30. 8. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Upgrade je drsné akční sci-fi o chlapovi, který se nechal nepatrně vylepšit, aby mohl znovu stát na vlastních nohou. Aby se mohl pomstít.

  Za pár let už nebudeme muset ani hnout prstem, protože moderní technologie za nás všechno obstarají. Technofobům se v takové době nebude žít zrovna lehko. Grey Trace (Logan Marshall-Green) je pověstný tím, že jako jeden z posledních lidí dává před technologiemi přednost vlastním rukám. Jedna noc, která mu obrátí život vzhůru nohama, však tenhle přístup rázně změní.

  Autonehoda na noční dálnici a střet s bandou grázlů, kteří mu zavraždí přítelkyni a jeho nadosmrti zmrzačí. Greyovy vyhlídky na invalidním vozíku jsou víc než temné, dokud mu kamarád vědec nenabídne technologické vylepšení. S čipem v míše dokáže Grey nejen znovu chodit a pohybovat rukama, ale získává i další, dosud netušené možnosti. Experimentální zařízení zvané STEM totiž dokáže například i vystopovat pachatele onoho nočního přepadení a také Greyovi pomoci si to s těmi gaunery vyřídit ručně. Kdo by odolal? Grey rozhodně ne. Když však zanechá prvního z pachatelů v tratolišti krve, napadne ho, jestli by STEM neměl aspoň trochu zbrzdit. Otázka zní, jestli to půjde. A jestli to Grey vůbec chce.

  „Už vznikla celá řada filmů o outsiderovi, který získá superschopnosti. Proto jsem se rozhodl, že to pojmu jinak. Mám-li použít filmovou analogii, natočil jsem variaci na Taxikáře. Hlavní záporák není někde tam venku, ale ukrývá se ve vás a vy se s ním musíte utkat o to jedno fyzické tělo, které sdílíte,“ popisuje svůj film režisér Leigh Whannell.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Ocitáme se v blízké budoucnosti, kde se auta řídí sama, váš inteligentní dům vám dle přání objedná jídlo i uvaří večeři. Hlavní hrdina Grey (Logan Marshall-Green) si v těchto vymoženostech moc nelibuje, spoléhá jen sám na sebe. Jeho žena Asha (Melanie Vallejo) technologii s radostí přijímá, přesto si skvěle rozumí a doplňují se. Idylka ale brzy skončí. Zamilovaný páreček je brutálně přepaden, Grey zůstane ochrnutý a po Ashe zbydou jen vzpomínky. Bez jejího smíchu se elegantní moderní dům promění v mrazivě chladnou kobku bez života. A stroje jsou moc chytré na to, aby s jejich pomocí Grey ukončil své jednotvárné utrpení. Navštíví ho ale jeho bývalý zákazník Eron (Harrison Gilbertson), milionář a geniální vynálezce, samozřejmě s nabídkou, která se neodmítá.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama