Air: Zrození legendy (2023)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 4. 2023 ()

Synopse: Komediální drama AIR od oceňovaného režiséra Bena Afflecka s Mattem Damonem v hlavní roli podnikavého manažera společnosti Nike, Sonnyho Vaccaroa odhaluje neuvěřitelnou spolupráci mezi tehdejším nováčkem Michaelem Jordanem a začínající basketbalovou divizí Nike, která díky značce Air Jordan způsobila revoluci ve světě sportu a současné kultuře. Dojemný příběh sleduje hazardní hru nekonvenčního týmu, který rozhoduje o kariéře a v němž jde o všechno a nekompromisní vizi matky, která zná hodnotu obrovského talentu svého syna, a basketbalového fenoména, jenž se stane nejlepším hráčem všech dob.

Recenze:
Nebudeme si nic nalhávat, tenhle film je receptem na úspěch. Má hvězdné obsazení, zabývá se firmou proslulou po celém světě a její spoluprací se sportovní legendou, která se navždy zapsala do dějin, ale přitom samotné jádro příběhu asi zná málokdo. Výsledek je ještě okořeněný retro atmosférou a hudebními peckami. Skvělá kombinace svižných a vtipných dialogů podtrhuje příběh o outsiderovi, který se snaží prorazit na trhu. Jen co skončí titulky, budete nabití energií a naplnění pocitem, že možné je cokoli.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací