Black Panther (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 2. 2018 ()

Synopse: Film od studia Marvel Black Panther je dobrodružstvím válečníka T’Chally, který se po smrti svého otce, krále Wakandy, vrací domů do odloučené, avšak technologicky vyspělé africké země, aby se stal novým právoplatným králem. Když se však znovu objeví mocný dávný nepřítel, jsou T’Challovy schopnosti jako krále a Black Panthera podrobeny těžké zkoušce, neboť T’Challa je vtažen do konfliktu ohrožujícího nejen Wakandu, ale i celý svět. Tváří tvář zradě a ohrožení musí mladý král zmobilizovat své spojence a využít naplno sílu Black Pantera, aby porazil své nepřátele a zajistil svému národu a jeho kultuře bezpečnou budoucnost.

Recenze:
Po událostech z Captain America: Občanská válka, se T’Challa vrací do své rodné Wakandy. Zde má být korunován novým králem a oficiálně se stát Black Pantherem, tedy ochráncem svého lidu. Situace se však začne komplikovat, když se na scéně objeví padouch Ulysses Klaue, který touží získat vibranium, látku, která je hlavním zdrojem nezměrného bohatství na venek chudé Wakandy. S jeho příchodem se však objevuje i tajemný Killmonger, ten chce naopak svrhnout T’Challu a stát se králem Wakandy a novým Black Pantherem. A tak se tento africký stát uvrhá do chaosu a jediný, kdo ho může zachránit, je T’Challa.

(photo&video: )

Video
Slavnostní premiéra:


Filmy o filmu:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací