I Love You Phillip Morris (2009)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 25. 3. 2010 ()

Synopse: Steven Russel (Jim Carrey), šťastně ženatý muž, se dostane do problémů a odpykává si trest ve vězení. Zde se setká s Phillipem Morrisem (Ewan McGregor), do kterého se bezhlavě zamiluje... Inspirováno skutečnou událostí.

Skutečný Steven Jay Russel se proslavil mnoha bizarními útěky z vězení, které realizoval vždy v pátek 13. Vydával se za soudce, lékaře, údržbáře. Při jednom útěku přepadl banku, když ho zatkli, předstíral infarkt a v nemocnici tvrdil, že má AIDS. Další útěk se mu zdařil, když si přebarvil vězeňský mundúr na zeleno a vydával se za bachaře. Poslední útěk se mu povedl v roce 1998 a po něm následoval trest 144 let za mřížemi. Bylo mu naměřeno IQ 169.

Recenze:
Pokud si myslíte, že ozdobou filmu je jim Carrey, budete velmi překvapeni. Jeho výkon je klasicky dobrý. Ale ani on se stárnutí neubrání a na tváři plné vrásek nemají jeho grimasy takové grády. Co se vážnější noty týče, ta je víceméně v pořádku. Zato výkon Ewana McGragora je úžasný. Věříte mu každý pohled, každé gesto. A scéna, kde popisuje sám sebe jako blonďatého, modrookého hošana, je nezapomenutelná. V budoucnu bude mít velmi těžké, přesvědčit publikum, že je opravdu heterosexuál (myslím tím samozřejmě ve filmu).

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací