Mulan (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 9. 2020 ()

Synopse: Když císař Číny vydá nařízení, že jeden muž na rodinu musí sloužit v císařské armádě k obraně země před nájezdníky ze severu, Hua Mulan, nejstarší dcera ctěného bojovníka, zaujme místo svého nemocného otce. V přestrojení za muže překonává Hua Jun nástrahy na každém kroku své cesty a učí se využívat své vnitřní síly a přijímat svůj skutečný potenciál. Tato epická cesta z ní nejen učiní ctěného bojovníka, ale vyslouží jí i respekt vděčného národa… a hrdého otce. Mulan přináší slavné mezinárodní obsazení, které zahrnuje: Yifei Liu v roli Mulan; Donnie Yena v roli velitele Tunga; Jasona Scotta Leea jako Böri Khana; Yosona Ana jako Cheng Honghui; a také Gong Li jako Xianniang a Jet Li jako císaře. O režii filmu se postaral Niki Caro, a to dle scénáře Ricka Jaffy & Amandy Silverové, Elizabeth Martinové & Lauren Hynek, na motivy výpravné básně Balada o Mulan.

Recenze:
Po loňském Aladinovi a Lvím králi přišla letos na řadu Mulan. Tentokráte však nejde jen o doslovnou kopii, jako tomu bylo například ve jmenovaném Lvím králi, tvůrci se v tomto případě snažili o svou vlastní verzi příběhu. Sice tu opět sledujeme mladou dívku, která se v převleku za muže vydává do války, aby zachránila Čínu, ale tentokráte je to vše trochu jiné. Scenáristická dvojice Rick Jaffa a Amanda Silver si totiž vzali již známý materiál a rozhodli se ho převzít po svém, což bylo jedině dobře. Místo babičky má Mulan mladší sestru, původního šťastného cvrčka zastupuje postava s přezdívkou Cvrček, místo draka Mushu jí ochraňuje symbolický fénix (k tomu ještě později) a místo Hunů jsou nepřáteli Rourané (což je historicky přesnější) a tak dále.

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací