Muž na laně (2015)

muz_na_lane_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 8. 10. 2015 ()

Synopse: Po povrchu Měsíce se prošlo dvanáct lidí. Nezměrnou prázdnotu mezi věžemi Světového obchodního centra ale přešel jen jediný člověk a nikdy ho už žádný nebude následovat.

Philippe Petit (Joseph Gordon-Levitt) se pod vedením svého skutečného učitele Papa Rudyho (Ben Kingsley) a pozoruhodné skupiny pomocníků z celého světa rozhodl překonat obrovské komplikace, a přes neshody, zrady a bezpočet situací, ve kterých šlo doslova o život, společnými silami vymyslet a realizovat šílený plán. Robert Zemeckis, režijní mistr, jenž má na svém kontě tak pozoruhodné snímky, jakými jsou filmy Forrest Gump, Trosečník, Návrat do budoucnosti, Polární expres či Let, znovu v zájmu působivého a charakterního příběhu využívá nejmodernějších dostupných technologií. Díky inovativním fotorealistickým technikám a kouzlům technologie IMAX® 3D je snímek Muž na laně výjimečnou ukázkou skutečného filmového umění, ve které diváci budou moci na vlastní kůži zažít Petitovy pocity při chůzi vysoko v oblacích.

Film Muž na laně se také řadí mezi dnes již vzácnější hrané filmy, které dokáží svým působivým příběhem uchvátit diváky od 8 do 80 let. Nepodobá se žádnému jinému filmu, který byl dosud natočen – jedná se o vyznání lásky Paříži a New Yorku sedmdesátých let, ale především dvěma věžím Světového obchodního centra.

Recenze:
Pokud si myslíte, že Muž na laně bude nudné životopisné drama, jste na omylu. Snímek mapuje nejen Pettitův příchod do Paříže, první vystoupení, první ilegální kousek na veřejnosti, ale i pečlivé, nebezpečné a únavné několikaměsíční přípravy na zlatý bod programu. I když víme, jak kaskadérský kousek dopadne, jsme bezezbytku vtaženi do všeho, co se ve filmu děje. Seznamujeme se s Pettitem, s jeho přáteli, láskou, s jeho obavami, touhami i důvodem, proč to všechno vlastně dělá. A díky tomuto nahlédnutí pod pokličku dýcháme spolu s ním, prožíváme každý krok i zaváhání.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací