Pokémon: Detektiv Pikachu (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 5. 2019 ()

Synopse: Historicky první hraný film o Pokémonech s názvem POKÉMON: Detektiv Pikachu vychází z fenoménu Pokémon – jedné z nejpopulárnějších multigeneračních zábavních značek všech dob.

Fanoušci z celého světa si nyní mohou na stříbrném plátně užít dobrodružství s Pokémonem Pikachu tak, jako ještě nikdy dřív. Pikachu se představí v roli detektiva Pikachu, Pokémona, kterému není rovno. Ve filmu se kromě něj objeví celá plejáda oblíbených postaviček Pokémonů, každá se svými unikátními schopnostmi a povahou.

Příběh začíná záhadným zmizením špičkového detektiva Harryho Goodmana, které přiměje jeho jedenadvacetiletého syna Tima, aby začal pátral po tom, co se jeho otci stalo. V pátrání mu přitom asistuje parťák jeho otce, detektiv Pikachu – okouzlující a vtipnými poznámkami sršící superslídil. Když Tim a Pikachu zjistí, že jsou výjimečným způsobem předurčeni k vzájemné spolupráci, spojí síly a vrhnou se vstříc vzrušujícímu dobrodružství, aby celé té spletité záhadě přišli na kloub. V neony ozářených ulicích pulzujícího moderního velkoměsta Ryme City, kde lidé a Pokémoni žijí bok po boku v hyper-realistickém světě, společně hledají stopy a setkávají se s pestrou směsicí Pokémonů. Postupně ovšem začnou odkrývat šokující plán, který by mohl zničit stávající mírové soužití a ohrozit celý vesmír Pokémonů.

Recenze:
Pokémon. Původní anime seriál sledovali už dnešní pětatřicátníci, které by tenkrát určitě nenapadlo, že budou moct jednou brát do kina na hraný celovečerák své vlastní děti. Ale už je to tak. Tyhle potvůrky ostatně nikdy neupadly v zapomnění. Fenomén, který je oživován znovu a znovu, ať už jde o hry na Nintendo, PlayStation, nebo aplikace na mobil. Nutno však říci, že se takřka každý další pokus o resuscitaci pokémonů zadaří, a ani tento celovečerák nebude výjimkou. Není to sice největší podívaná roku, ale na jeden zábavný večer s rodinou to stačí. Co nám film tedy přináší?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací