Neposlušnost (2017)

Disobedience
, , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Rachel McAdams, Nicholas Woodeson, Rachel Weisz, Alessandro Nivola, Allan Corduner, Anton Lesser, Bernardo Santos, David Olawale Ayinde, Sophia Brown, Cara Horgan, Dave Simon, Steve Furst, Alexis Zegerman, Dominic Applewhite, Bernice Stegers, Mark Stobbart, Rene Costa, Omri Rose, Caroline Gruber, Liza Sadovy


 • Premiéra v ČR: festival 15. 3. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Úspěšná fotografka Ronit se musí z velkoměsta po letech vrátit do ortodoxní židovské komunity, aby vypořádala pozůstalost svého otce: rabína, nejvyšší autority této uzavřené, rigidní společnosti. Střety kolem pohřbu ještě zkomplikuje setkání s bývalou láskou Esti a obnovení vášnivého vztahu teď tak odlišných žen. Mnohovrstevnaté drama o lásce, víře a ženských rolích.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Ronit (Rachel Weisz) byla vychována v ortodoxní židovské komunitě. Vyrůstala v blízkém přátelství s Dovidem (Alessandro Nivola) a Esti (Rachel McAdams), ale vztah ke kamarádce přerostl v něco hlubšího. Když respektovaný rabín spatřil svou dceru, jak se líbá s jinou dívkou, zatratil ji. Ronit zmizí do New Yorku a stane se uznávanou fotografkou, žije si život podle sebe a na své kořeny nevzpomíná. Dokud ji nezasáhne zpráva, že její otec po těžké nemoci zemřel. Nemůže jinak než se vrátit do Anglie, aby uctila jeho památku. Už tu ale není vítaná. Nebo snad v její návrat přece jen někdo doufal?


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama