Hypnotizér (2012)

Hypnotisören
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Mikael Persbrandt, Tobias Zilliacus, Lena Olin, Helena af Sandeberg, Oscar Pettersson, Anna Azcarate, Jonatan Bökman, Eva Melander, Jan Waldekranz, Göran Thorell, Gustav Levin, Tomas Magnusson


 • Premiéra v ČR: 23. 5. 2013 ()  Oficiální synopse:
  V rodinném domku je nalezena surovým způsobem zavražděná téměř celá rodina a jediným přeživším je patnáctiletý chlapec. Detektivní inspektor Joona Linna uprostřed noci povolá známého odborníka na hypnózu, aby chlapce zhypnotizoval a zjistil, co se oné noci v domě stalo. Najednou se však věci zkomplikují a všichni se ocitnou ve viru nečekaných událostí. Filmová adaptace úspěšného bestselleru Larse Keplera.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Hlavním vodítkem k vystopování vraha je hypnóza. Zda jste k této praktice doposud přistupovali se skepsí a značnou nedůvěřivostí, s velkou pravděpodobností se váš názor po zhlédnutí Hypnotizéra nezmění. Přesuňme se ale ke kladům. Minimálně za zmínku stojí skvělý výkon Leny Olin, která si zahrála podezíravou manželku Erika Maria Barka a zoufalou matku malého Benjamina. K opravdu otřesnému činu dokonale pasuje i ponurost a pochmurnost, kterými je snímek protknut od začátku do konce. Pohled na šedivé město ozářené jen několika málo slunečními paprsky, křivolaké větve stromů a kouřící tovární komíny nám dají hned v úvodu najevo, že komedie nás rozhodně nečeká. I vánoční motivy vyvolají místo šťastného úsměvu dětský pláč.


  (photo&video: )

  Články
  reklama