Julie a Julia (2009)

Julie & Julia
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Stanley Tucci, Meryl Streep, Amy Adams, Jane Lynch, Mary Kay Place, Casey Wilson, Catherine Haena Kim, Chris Messina, Vanessa Ferlito, Harry L. Seddon, Helen Carey, Frances Sternhagen, Deborah Rush, Richard Bekins, Mary Lynn Rajskub, Dave Annable, Lindsay Felton, Marceline Hugot, Steve Dash


 • Premiéra v ČR: 1. 10. 2009 ()  Oficiální synopse:
  Co se stane, když se třicetiletá sekretářka z Queens Julie Powell jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky "Mastering The Art Of Frech Cooking", kterou v roce 1961 napsala Julia Child? Nakoupí spoustu másla, na internetu rozjede blog s názvem Julie/Julia project a dá se do práce. A co když se podle tohohle příběhu rozhodne natočit film Nora Ephron (KDYŽ HARRY POTKAL SALLY, SAMOTÁŘ V SEATTLU)? Napíše scénář, do hlavních rolí obsadí Meryl Streep a Amy Adams a pustí se do práce.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Film má spád a je vtipný od začátku do konce. Jen mě trochu zamrzel postoj jedné z žen k druhé, který zazněl k závěru filmu. Tvůrci tuto “nepříjemnost” nemohli ovlivnit, protože se jedná o film podle skutečné události. Ale do velice optimistického díla se tento okamžik vůbec nehodil a působí v něm jako trn v oku. Ale i tak pozitivum na Vás z plátna doslova křičí. Což je možná jediné negativum, které někteří nemusí na filmu zkousnout – jeho sladkost.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama