Need for Speed (2014)

Need for Speed
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: Michael Keaton, Dominic Cooper, Dakota Johnson, Rami Malek, Aaron Paul, E. Roger Mitchell, Han Soto, Jill Jane Clements, Imogen Poots, Steven Wiig, Frank Brennan, Ramon Rodriguez, Antoni Corone, Harrison Gilbertson, Michael Rose, Scott Mescudi, Jalil Jay Lynch, Kanin Howell, Adora Dei, Sir Maejor, Kid Cudi, Nick Chinlund, Carmela Zumbado, Libby Blanton, Stevie Ray Dallimore, Alan Pflueger, Brian L. Keaulana, Logan Holladay, Chad Randall, Buddy Joe Hooker, Rich Rutherford, Tony Brakohiapa, Brent Fletcher, Paul Dallenbach, Beth Waugh, Tara Jones, Rick Shuster, John Gatins, Kerry Gatins


 • Premiéra v ČR: 13. 3. 2014 ()  Oficiální synopse:
  Nadupaný film podle herní legendy

  Na velká plátna se smykem řítí filmová adaptace ultimátní herní legendy Need For Speed. Přináší vysoko-oktanový adrenalin, jízdu bez limitů a především opojný pocit volnosti z rychlých aut, která se řítí otevřenou krajinou. Ve světě nezákonných silničních závodů se odvíjí osobní příběh pomsty, závod s protivníky a k tomu i téměř nemožný závod s časem napříč kontinentem. Film rychle zařadí na osmý rychlostní stupeň a nohu z plynu už nepustí. Need For Speed je návratem k poctivé podívané s minimem triků. Jejím základem před kamerou jsou skutečná auta, skutečné srážky, kaskadéři a opravdová nefalšovaná rychlost. "Chtěli jsme udělat syrový, drsný film v klasickém stylu bez zbytečného uhlazování," říká režisér Scott Waugh.

  V hlavní roli jezdí Aaron Paul známý z cenami ověnčeného seriálu Perníkový táta ( Breaking Bad ), Dominic Cooper ( Mamma Mia!, Capitan America: První Avenger ), a káry, nad nimiž se prostě tají dech.

  Hrdinou filmu Need For Speed je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey (Aaron Paul). Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem (Dominic Cooper). Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe.

  Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal jeho "kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle.

  Speciálně pro film bylo upraveno celkem 15 nabušených vozidel, z nichž každé stálo 2-3 miliony dolarů. Nemluvě o jejich replikách, které byly zlikvidovány při natáčení scén děsivých bouraček. K „hvězdám“ Need For Speed patří například španělské GTA Spano s výkonem 900 koňských sil, které se za tři sekundy dokáže dostat na rychlost 96 km/h a v některých scénách jezdí až rychlostí 350 km/h. Těšit se můžete také na Lamborghini Sesto Elemento, tak trochu připomínající Batmobil z filmu Temný rytíř. Hlavní představitel Aaron Paul ve většině scén řídí Ford Mustang Shelby GT500, postavený speciálně pro film. V několika edicích hry Need for Speed se objevilo Bugatti Veyron a ve filmu má své místo také – s neuvěřitelnou maximální rychlostí 429 km/h. Jediné auto, které ho dokáže na silnici ohrozit, je švédský Koenigsegg Agera R, jenž dosahuje rychlosti 439 km/h. A chybět nebude ani McLaren P1, Saleen S7 nebo klasický Gran Torino.
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  Trailer 1:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Když to tak vezmeme kolem a kolem, herci prostě neohromí. Ono to ale až tak moc zase nevadí, protože hlavní atrakcí tu nejsou lidé, ale superrychlá autíčka. Španělské GTA Spano s výkonem 900 koňských sil, Lamborghini Sesto Elemento, Ford Mustang Shelby GT500, Bugatti Veyron SS s neuvěřitelnou maximální rychlostí 429 km/h, švédský Koenigsegg Agera R, McLaren P1, Saleen S7 nebo klasický Gran Torino, to jsou hlavní hvězdy Need for Speed a je jim zaslouženě věnovaná největší pozornost. Pneumatiky tu skřípou, motory burácí, řežou se zatáčky, létá se vzduchem (doslova) a bourá se o sto šest. Že spousta scén se odehrává na hraně realističnosti, není ani trochu nečekané. O to více překvapí, že se drtivá většina scén natáčela s opravdovými auty, na opravdových silnicích s opravdovými herci (kaskadéry) za volantem. Bezhlavou a vymazlenou jízdu si tak můžeme užít do poslední kapky benzínu.


  (photo&video: )

  Články
  reklama