Nemají pokoj svévolníci (2011)

No habrá paz para los malvados
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: José Coronado, Rodolfo Sancho, Helena Miquel, Juanjo Artero, Younes Bachir, Karim El-Kerem, Pedro Mari Sánchez


 • Premiéra v ČR: 13. 6. 2013 ()  Oficiální synopse:
  „Nemají pokoj svévolníci,“ pravil Hospodin. (Izajáš, 48:22)

  Režisér a scenárista Enrique Urbizu vystudoval informatiku a bez filmového akademického vzdělání si na 8 mm kameru začal natáčet krátké filmy. Na konci 80. let debutoval celovečerním snímkem Tvoje děvče je bláznivé (1988). V současnosti vede na Filmové škole v Madridu režijní kurz a do roku 2010 působil jako viceprezident Španělské akademie umění a filmových věd. Jeho nejnovější snímek Nemají pokoj svévolníci odhaluje těžko proniknutelné sítě prostituce, špinavého obchodu s drogami i terorismu, které jsou obrovským celosvětovým problémem. Téma Urbizuho snímku je tedy velmi aktuální. Vypráví příběh zkorumpovaného policejního veterána inspektora Santose Trinidada, alkoholika, který v nočním klubu zavraždí tři nevinné lidi. Vzápětí Santos pátrá po svědkovi jeho zločinu, aby ho zlikvidoval, zatímco mu jsou v patách i svědkyně Chacón s detektivem Leivem.

  Film v roce 2012 získal 6 ocenění Goya za nejlepší film, nejlepší režii, nejlepší původní scénář, nejlepší střih, nejlepší zvuk a nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Obdržel 5 cen CEC Award (Cinema Writers Circle Awards) téměř ve všech hlavních kategoriích a navíc získal katalánskou národní filmovou cenu Gaudí Award a byl vyhlášen nejlepším evropským filmem roku 2012.
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Podobná neurčitost se táhne i příběhem. Je pravda, že neúměrně často není úplně jasné, o co přesně se Santos v danou chvíli snaží a tudíž, jak zapadá do celkového rámce ta, či ona scéna. Není to zas tak podstatná vada, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ať už se podíváme na noční život v Madridu, nebo na pátrání ve dne, prostředí zůstává atraktivní. Pořád se něco děje, nezřetelná zápletka houstne, jak je odhalován vražedný plán a zpravodajství filmového světa zakomponovává do příběhu události, v nichž tušíme předzvěst cíle konspirace. Santos opravdu nic moc neokecá, na to tu máme Chacón a její tým, kteří naopak zaostávají v oblasti akce.


  (photo&video: )

  Články
  reklama