Až na dno (2017)

Submergence
, , , , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: James McAvoy, Alicia Vikander, Reda Kateb, Alex Hafner, Jess Liaudin, Godehard Giese, Alexander Siddig, Celyn Jones, Jannik Schümann, Mohamed Hakeemshady, Clémentine Baert, Harvey Friedman, Andrea Guasch, Virgile Sicard, Matthew Gallagher


 • Premiéra v ČR: 26. 4. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Britský agent James (James McAvoy) a podmořská bioložka Danielle (Alicia Vikander) se poprvé setkají pláži v Normandii a zamilují se do sebe. Po několika dnech je však jejich práce od sebe oddělí a osamoceni čelí smrtícím hrozbám. On v zajetí džihádistů, ona hlubinám moře.

  Když se v Normandii během pobytu u moře britský tajný agent James náhodně na pláži setká s podmořskou bioložkou Danielle, jejich cesty se na chvíli spojí a vytvoří se mezi nimi silné pouto. Čas jejich sblížení je však limitován právě a pouze jen na těchto pár dnů na poklidném francouzském pobřeží. Po nich přichází čas odloučení s nejistotou možného příštího setkání. John odjíždí do východní Afriky na nebezpečnou misi namířenou proti islamistickým teroristům. Danielle vyplouvá na výzkumné lodi opačným směrem a připravuje se na riskantní sestup na dno Grónského moře.

  James se ocitá v zajetí džihádistů, kteří jej drží v nelidských podmínkách. Danielle se zase stává dobrovolným vězněm omezeného prostoru výzkumné lodi a podmořské ponorky. Oba sice ve zcela odlišných ale něčím si i zvláštně podobných situacích čerpají sílu ze vzpomínek na prožité společné chvíle a v nich zrozeného citu. James i Danielle se ocitají v temných hlubinách, kde je těžko někdo dokáže najít a zachránit.

  V jasně určeném ohraničení společného času i neurčité lhůtě doby odloučení obou hrdinů režisér Wim Wenders ve svém osobitém stylu propojuje intimní milostný vztah se světovými událostmi. Předlohu k filmu napsal oceňovaný spisovatel Jonathan M. Ledgard.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Nový příspěvek ve světě kinematografie nás zavede do malebné jižní Francie, na dechberoucí Faerské ostrovy, do strádajícího a nebezpečného Somálska a také několik tisíc metrů pod hladinu moře. Už ze synopse divák pozná, že jde o další hořkosladké drama, ale rád se nechá zlákat na Oscarovou herečku Alicii Vikander a skotského sympaťáka Jamese McAvoye. Koneckonců nějaká ta tajuplnost příběhu taky neuškodí.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama