Turbo (2013)

Turbo
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Samuel L. Jackson, Bill Hader, Michael Peña, Paul Giamatti, Ryan Reynolds, Michelle Rodriguez, Ken Jeong, Maya Rudolph, Richard Jenkins, Chris Miller, Luis Guzmán, Ben Schwartz, Ryan Crego, Kurtwood Smith, Latifa Ouaou, Snoop Dogg, Paul Dooley, Mario Andretti, Mike Bell, Aidan Andrews, Aaron Berger, Jen Cohn, Dario Franchitti, Susan Fitzer, Mark Walton


 • Premiéra v ČR: 17. 10. 2013 ()  Oficiální synopse:
  On jezdí rychle. Oni zběsile.

  Turbo je obyčejný malý šnek, který má velký sen. Žít život hlemýždím tempem ho neuspokojuje, touží po mnohem vyšší rychlosti. Neustále trénuje, své pokroky měří metrem. Jeden metr dokáže aktuálně „uběhnout“ za sedmnáct minut. Kvůli tomu příliš nezapadá do hlemýždího společenství. Mezi hlemýždi se totiž nenosí velké sny a velká rychlost, důležitějším ukazatelem jsou odpracované hodiny na hlavním zdroji obživy, tedy na „rodném“ rajčatovém stromku. Turbův bratr Čet, jehož krédem je „Bezpečnost na prvním, posledním i všech ostatních místech“, má svého bratra rád, ale také má obavy, že Turbova posedlost rychlostí ho jednou přivede do neštěstí. Jeho nejhorší obavy se naplní ve chvíli, kdy Turbo opustí rodné rajče a vydá se do světa, aby si splnil své sny o vyšší rychlosti. Fatální střet se speciálně upraveným motorem nadupaného sportovního auta změní jeho molekulární strukturu a díky této podivné nehodě získá Turbo superschopnost: Neuvěřitelnou rychlost. V tu chvíli se přestává pohybovat šnečím tempem a jako neónová střela si to drandí ulicemi Los Angeles někdy i ve třísetkilometrové rychlosti. Ale i když je Turbo nabitý turbo rychlostí, nedokáže uprchnout Titovi, spolumajiteli kalifornského stánku s rychlým občerstvením, jehož koníčkem a velkou vášní je organizace šnečích závodů v nákupním centru Starlight Plaza. Tito záhy pozná Turbův potenciál a zařadí ho do své stáje, mezi „šnečí jezdce“ s ulitami, které připomínají závodní mini autíčka. Tito drsní hlemýždí závodníci se s Turbem rychle spřátelí a společně se vydají na cestu plnou dobrodružství, protože rychlíka Turba pouhé šnečí závody rozhodně neuspokojí. Na cestě za snem si uvědomí, že těžko uspěje sám bez pomoci druhých a že když pomůže splnit malé sny svých kamarádů, pomohou mu na oplátku splnit ten jeho, velký – vítězství ve slavném závodu Indy 500, kde budou jeho soupeři opravdová auta.
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Hodina a půl v kině utíká opravdu bleskovou rychlostí. Přesně vy stylu Turba. Pořád je na co koukat a je jedno, zda se nacházíme v malebné zahrádce plné masitých rajčat, na dálničním přejezdu či na závodní dráze. Vizuální zážitek z filmu je umocněn i 3D efektem. Vtáhne nás nejen do obrazu, ale zaútočí na nás i z plátna.


  (photo&video: )

  Články
  reklama