Válečný kůň (2011)

War Horse
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Benedict Cumberbatch, Toby Kebbell, Tom Hiddleston, Eddie Marsan, David Thewlis, Emily Watson, Jeremy Irvine, Geoff Bell, Robert Emms, Peter Mullan, Niels Arestrup, Patrick Kennedy, David Kross, Matt Milne, Liam Cunningham, Celine Buckens, Leonard Carow


 • Premiéra v ČR: 23. 2. 2011 ()  Oficiální synopse:
  Působivý příběh mladého chlapce jménem Albert a jeho milovaného koně Joeyho se odehrává na samém počátku první světové války. Joey je Albertovým otcem prodán britské jízdě a následně poslán na frontu, kde začíná jeho pozoruhodná pouť na pozadí velké války. Navzdory překážkám, kterým je na každém kroku nucen čelit, Joey ovlivňuje a mění životy všech, se kterými se na své pouti setká. Albert, který na svého přítele nedokáže zapomenout, opouští domov a vydává se na francouzská válečná pole, aby zde svého koně našel a přivedl ho zpátky domů.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Hledal jsem každou nepřesnost, nesmysl a omyl jakých se lidé nepatřící ke koním rádi dopouštějí. Ovšem jak film plynul, přestával jsem být schopen rozpoznávat tyto vady a nepřesnosti. Začal jsem dokonce i přehlížet jakýsi vpíchnutý děj do válečných polí Francie za dob trvání první světové války, kdy malá holka zvesela učí koníka skákat přes překážky, jako psa co se cvičí na agility (psí sport).


  (photo&video: )

  Články
  reklama