Útok na Bílý dům (2013)

White House Down
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Channing Tatum, Jason Clarke, Jamie Foxx, Joey King, Richard Jenkins, Patrick Sabongui, Neil Napier, Kevin Rankin, Falk Hentschel, Lance Reddick, Rachelle Lefevre, Jimmi Simpson, Garcelle Beauvais, Romano Orzari, James Woods, Nicolas Wright, Vincent Leclerc, Yardly Kavanagh, Maggie Gyllenhaal, Michael Murphy, Matt Craven, Jake Weber, Peter Jacobson, Barbara Williams, Jackie Geary, Andrew Simms, Catherine Lemieux, Lee Villeneuve, Anthony Lemke, Richard Bradshaw


 • Premiéra v ČR: 18. 7. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Režisér slavných akčních velkofilmů Roland Emmerich nás tentokrát zavede do Bílého domu. Mezi turisty podnikající prohlídku sídla amerického prezidenta je i washingtonský policista John Cale s dcerou.Dramatické okolnosti ho přinutí skočit rovnýma nohama do akce, aby zachránil nejen své dítě ale i prezidenta a postavil se přesile těžce vyzbrojené skupiny polovojenských útočníků.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Postavy se vyznačují, řekněme, „uměřenou hloubkou“ a herci si s ní vystačí každý po svém. Jamie Foxx nemá ve svém idealistickém prezidentovi těžkou úlohu a je na něm vidět, že rád zdůrazňuje Sawyerovu příjemnou povahu. S Channingem Tatumem jako policistou Johnem Calem to už je těžší. Tatum pořád neumí variovat svoje výrazy nebo zabarvení hlasu a sází hlavně na zjev a kouzlo osobnosti. Zůstává tak stále typem akčního hrdiny hodícím se mezi figurky G.I. Joe, což naznačuje, jak moc seriózně máme brát i tento snímek. Rozdíl je vidět i na příslušných záporácích – prezidentův protihráč v podání Jamese Woodse působí inteligentně i cílevědomě, ale Jason Clarke jako velitel jeho žoldáků a Caleův hlavní protivník se jenom tváří (a vyjadřuje) drsně. Zbytek očividných antagonistů – jako nádherně stupidní pravicový radikál nebo psychotický hacker – jsou alespoň roztomilými chodícími gagy.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama