Avengers: Age of Ultron (2015)

avengers_age_of_ultron_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 30. 4. 2015 ()

Synopse: Marvel Studios uvádí snímek „Avengers: Age of Ultron,” který je výpravným pokračováním největšího super-hrdinského filmu všech dob. Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů.

Ve filmu „Avengers: Age of Ultron” od studia Marvel exceluje Robert Downey Jr., který se vrací jako Iron Man, dále Chris Evans jako Kapitán Amerika, Chris Hemsworth jako Thor a Mark Ruffalo jako Hulk. Dalšími hvězdami jsou Scarlett Johansson jako Black Widow a Jeremy Renner jako Hawkeye. Ve vedlejších rolích se opět představí Samuel L. Jackson jako Nick Fury a Cobie Smulders jako agentka Maria Hill. Tým super-hrdinů se musí dát znovu dohromady, aby porazil Jamese Spadera coby Ultrona, děsivého robota, jehož cílem je vyhubení lidské rasy. Cestou narazí na dvě záhadné a mocné nové postavy Wandu Maximoff, kterou hraje Elizabeth Olsen, a Pietra Maximoffa, jehož hraje Aaron Taylor-Johnson, a zároveň se shledají se starým přítelem s novou vizáží, neboť z Paula Bettanyho se stane Vision. Scénáře a režie se ujal Joss Whedon, producentem je Kevin Feige. Film studia Marvel „Avengers: Age of Ultron” vychází ze stále populárního komiksu společnosti Marvel „The Avengers,“ jehož první číslo vyšlo v roce 1963. Připravte se na zběsilou akční jízdu, neboť Avengers se vrací ve filmu „Avengers: Age of Ultron” 30. dubna 2015!

Recenze:
První díl byl zaměřen na navázání spolupráce a stmelení týmu. Tentokrát se bude vše točit kolem rozervání křehkých vztahů a jejich opětovném utvoření. To je i důvod, proč je celková atmosféra druhých Avengers jiná. Poprvé se jednalo především o zábavu a vypořádání se s emzáky v čele s Lokim. Nyní jde příběh více do hloubky a hrabe se v pocitech a hlavně obavách jednotlivých hrdinů. Nám se tak naskytne možnost poznat partičku i z jiné stránky, z té, kterou před světem a ostatními pečlivě chrání. Kde bylo ubráno na laškování (vtipné hlášky a okamžiky mají i tu své místo), tam bylo přidáno na akci (převážně svižné, ale potěší i zpomalení nejen díky schopnostem Quicksilvera).

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací