Priscilla (2023)

Režie:
Premiéra v ČR: 30. 5. 2024 ()

Synopse: V roce 1959 potkává čtrnáctiletá Priscilla Beaulieu (Cailee Spaeny) na vojenské základně o deset let staršího Elvise Presleyho (Jacob Elordi). Jejich setkání je osudové. Po boku krále rock’n’rollu na ni čeká život plný pozlátka a večírků, ale i hádek a citové manipulace. Držitelka Oscara Sofia Coppola (Ztraceno v překladu) představuje odvrácenou tvář popové ikony ve stylovém portrétu jednoho z největších milostných příběhů dvacátého století.

Recenze:
Když se řekne Elvis, napadne každého jen jeden člověk. A také nevšední křestní jméno jeho největší lásky je pojmem samo o sobě. Film o Priscille Presley (Cailee Spaeny) zobrazuje temnou stránku Elvise (Jacob Elordi), kterého nedávný životopis poměrně velebil. Režisérka Sofia Coppola usoudila, že jeho partnerka si také zaslouží vyprávět svou stranu příběhu. I když si naše idoly rádi idealizujeme, asi nás nepřekvapí, že soužití s člověkem, který byl hvězdou po celém světě a přepsal hudební dějiny, byl cokoli, jen ne jednoduchý a obyčejný.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací