The Red Sea Diving Resort (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 31. 7. 2019 ()

Synopse: Utajení agenti otevřou falešný hotel pro opravdové turisty, aby propašovali tisíce uprchlíků. Inspirováno skutečnými událostmi.

Recenze:
Gideon Raff, izraelský scénárista a režisér, a americká společnost Netflix spojili síly a převedli ve velkém stylu na plátno utajenou operaci podle skutečných událostí. Snímek mapuje průběh jedné z nejslavnějších úspěšných misí tajné izraelské služby Mosad ze začátku 80. let minulého století. Skupina vytrénovaných specialistů se snaží zachránit etiopské Židy (Falaše) tím, že zajišťuje jejich přesun do Jeruzaléma. V té době se v Etiopii ustanovuje marxistický režim prezidenta Mengistua Haileho Mariama a v zemi probíhá občanská válka, genocida a hladomor. Na pobřeží Súdánu proto izraelští agenti provozují nejprve na oko a poté doopravdy luxusní hotel, který jim poskytuje dokonalé krytí pro transfer tisíců etiopských Židů. Pokud by je ovšem někdo z místní armády odhalil, okamžitě by přišli o život kvůli nepříliš dobrým vztahům mezi Súdánem a Izraelem. Musí proto čelit řadě vypjatých situací, držet se svých rolí a ani na minutu nezaváhat. Strůjcem této myšlenky je agent Mosadu Ari Levinson (Chris Evans), proto sledujeme především jeho myšlenkové pochody, činy a neúnavnou ochotu pomáhat.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací