ŽIVĚ: Český lev 2016, dominují Kobry a užovky a Sedmero krkavců

cesky_lev_23_soskaKdo si odnese Českého lva za rok 2015? Živě na Červeném koberci.

 

Držitel několika ocenění po vyhlášení Cen české filmové kritiky se pouští i do boje o České lvy. Snímek Ztraceni v Mnichově se bude snažit proměnit celkem 15 nominací. Na paty mu šlapou Kobry a užovky s 12 nominacemi. Shodný počet želízek v ohni, celkem 9, mají Domácí péče a pohádka Sedmero krkavců. Do boje se pouští i Schmitke, Fotograf, Wilsonov, Gangster Ka či Padesátka. Slavnostní ceremoniál se uskuteční dnes, 5. března 2016 od 20:00 v pražském Rudolfinu. Oblíbené herce, herečky i tvůrce budete moci zahlédnout ve skvostných róbách při chůzi po červeném koberci od 18:30. Přímý přenos můžete sledovat v televizi na kanále ČT 1. Průběžné výsledky slavnostního večera budeme živě aktualizovat v níže uvedeném přehledu nominací.

Živý stream:

22:31 – tímto slavnostní předávání cen za rok 2015 končí

22:28 – Nejlepším filmem roku 2015 se stává a Českého lva získává snímek Kobry a užovky

22:24 – před námi je finále, Nejlepší film – nominace:

  • Domácí péče, Fotograf, Kobry a užovky, Schmitke, Ztraceni v Mnichově

21:22 – Českého lva za Nejlepší režii získává Jan Prušinovský a opět Kobry a užovky

22:18 – Nejlepší režie – nominace:

  • Domácí péče – Slávek Horák, Kobry a užovky – Jan Prušinovský, Sedmero krkavců – Alice Nellis, Schmitke – Štěpán Altrichter, Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

22:17 – Českého lva za Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli získává Matěj Hádek za film Kobry a užovky

22:13 – Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli – nominace:

  • Domácí péče – Boleslav Polívka, Fotograf – Karel Roden, Gangster Ka – Hynek Čermák, Kobry a užovky – Matěj Hádek, Ztraceni v Mnichově – Martin Myšička

22:10 –  Českého lva dostává Alena Mihulová za výkon v Domácí péči

22:06 – Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli – nominace:

  • Domácí péče – Alena Mihulová, Fotograf – Máša Málková, Laputa – Tereza Voříšková, Sedmero krkavců – Martha Issová, Ztraceni v Mnichově – Jana Plodková

22:05 – Kobry a užovky jedou a Kryštof Hádek získává Českého lva

22:01 – Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli – nominace:

  • Gangster Ka – Predrag Bjelac, Kobry a užovky – Kryštof Hádek, Padesátka – Jiří Schmitzer, Ztraceni v Mnichově – Tomáš Bambušek, Ztraceni v Mnichově – Marek Taclík

22:00 – a vítězkou se stává a Českého lva získává Lucie Žáčková za Kobry a užovky

21:56 – Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli – nominace:

21:5 – Nejlepším dokumentárním filmem se stává Opři žebřík o nebe a cenu přebírá Jana Ševčíková

21:50 – před námi jsou nyní už pouze divácky nejaktraktivnější ceny

21:49 – Nejlepší dokumentární film – nominace:

  • Evangelium podle Brabence, Filmový dobrodruh Karel Zeman, Mallory, Opři žebřík o nebe, Vlna vs. břeh

21:47 – kulturní vložka v podobě zpívajících návštěvníků sálu

21:42 – video věnované oceněnému

21:38 – Stanislav Milota dostává Českého lva za Mimořádný přínos české kinematografii

21:34 – Petr Zelenka a další lev pro Ztraceni v Mnichově

21:31 – Nejlepší scénář – nominace:

  • Domácí péče – Slávek Horák, Kobry a užovky – Jaroslav Žváček, Sedmero krkavců – Alice Nellis, Schmitke – Tomáš Končinský a Jan Fusek a Štěpán Altrichter, Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

21:29 – Kobry a užovky proměnují nominaci a Petr Koblovský dostává Českého lva za Nejlepší kameru

21:25 – Nejlepší kamera – nominace

  • Domácí péče – Jan Šťastný, Fotograf – David Ployhar, Kobry a užovky – Petr Koblovský, Schmitke – Cristian Pirjol, Ztraceni v Mnichově – Alexander Šurkala

21:24 – Českého lva za Nejlepší střih získává Vladimír Barák za film Ztraceni v Mnichově

21:20 – vracíme se k předávání, Nejlepší střih – nominace:

  • Domácí péče – Vladimír Barák, Fotograf – Alois Fišárek, Kobry a užovky – Lukáš Opatrný, Schmitke – Philipp Wenning a Andrea Schumacher, Ztraceni v Mnichově – Vladimír Barák

21:15 – In Memoriam sestřih přerušuje téměř hodinové předávání bez zastavení

21:13 – a vzápětí další lev pro Sedmero krkavců tentokrát Ondřej Mašek, Peter Čanecký

21:08 – neustupujeme v tempu a další cenou bude Nejlepší filmová scénografie – nominace:

  • Kobry a užovky – Jan Novotný, Sedmero krkavců – Ondřej Mašek a Peter Čanecký, Schmitke – Barbora Kačena, Wilsonov – Martin Kurel, Ztraceni v Mnichově – Ondřej Nekvasil

21:07 – vítězkou se stává Kateřina Štefková a je to druhý Český lev pro Sedmero krkavců

21:03 – Nejlepší kostýmy – nominace:

  • Fotograf – Jaroslava Pecharová, Kobry a užovky – Ivan Stekla, Sedmero krkavců – Kateřina Štefková, Wilsonov – Katarína Štrbová Bieliková, Ztraceni v Mnichově – Vladimíra Fomínová

21:01 – za Nejlepší masky získává Českého lva Juraj Steiner za snímek Sedmero krkavců

20:58 – Nejlepší masky – nominace:

  • Kobry a užovky – Lukáš Král, Padesátka – Jana Dopitová, Sedmero krkavců – Juraj Steiner, Wilsonov – Jana Radilová, Ztraceni v Mnichově – Jana Bílková

20:56 – cenu získává Kancelář Blaník

20:55 – vyhlášení nové ceny za Mimořádný počin v oblasti audiovize

20:51 – Českého lva dostává Filmová lázeň

20:49 – Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál – nominace

  • Daleko za sluncem (HBO Europe), Filmová lázeň (Česká televize), Holky pod zámkem (TV Nova), LSD made in ČSSR (Česká televize), Moto cestou necestou (TV Prima), Tajemný Černobyl (TV Barrandov), Výměna manželek (TV Nova), Zvláštní znamení touha (Česká televize)

20:48 – pokračujeme v televizních cenách

20:45 – Nejlepším dramatickým televizním seriálem se stává Mamon od HBO

20:41 – Nejlepší dramatický televizní seriál – nominace:

  • Atentát (TVNova), Doktor Martin (Česká televize), Labyrint (Česká televize), Mamon (HBO Europe), Policie Modrava (TV Nova), Přístav (TV Prima), Stopy života II (TV Barrandov), Vinaři II. (TV Prima), Vraždy v kruhu (Česká televize)

20:38 – Vítězem se stávají Americké Dopisy (Česká televize)

20:34 – Nejlepší televizní film nebo minisérie – nominace:

  • Americké Dopisy (Česká televize), Jan Hus (Česká televize), Korunní princ (Česká televize), Případ pro exorcistu (Česká televize), Správnej dres (Česká televize)

20:29 – po sérii cen přichází první hudební vystoupení

20:25 – druhý zářez pro Schmitke a Českého lva získává Johannes Repka

20:22 – Nejlepší hudba – nominace:

  • Fotograf – Jiří Chlumecký, Sedmero krkavců – Vašo Patejdl, Schmitke – Johannes Repka, Wilsonov – Michal Novinski, Ztraceni v Mnichově – Matouš Hejl

20:20 – Českého lva získává Schmitke – Cristoph Chevallerie

20:15 – Nejlepší zvuk – nominace:

  • Kobry a užovky – Matěj Matuška a Michal Čech, Sedmero krkavců – Jiří Klenka, Schmitke – Cristoph Chevallerie, Vlna vs. břeh – Radim Hladík ml., Ztraceni v Mnichově – Michal Holubec

20:12 – vítězem se stává Furiant od Ondřeje Hudečka

20:11 – Cena magnesia za nejlepší studentský film – nominace:

  • Furiant – Ondřej Hudeček, Lesapán – Pavel Soukup, Amanitas – Jakub Šmíd, Táta – Václav Huleš, Happy End – Jan Saska

20:05 – ohlédnutí za českým filmem v roce 2015

20:04 – právě začalo 23. slavnostní udílení filmových cen Český lev

19:51 – hosté se usazují, přímý přenos začne každou chvíli

18:30 – chůze po červeném koberci před Rudolfinem

Nejlepší film

  • Domácí péče
  • Fotograf
  • Kobry a užovky
  • Schmitke
  • Ztraceni v Mnichově

Nejlepší dokumentární film

  • Evangelium podle Brabence
  • Filmový dobrodruh Karel Zeman
  • Mallory
  • Opři žebřík o nebe
  • Vlna vs. břeh

Nejlepší režie

  • Domácí péče – Slávek Horák
  • Kobry a užovky – Jan Prušinovský
  • Sedmero krkavců – Alice Nellis
  • Schmitke – Štěpán Altrichter
  • Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

Nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli

  • Domácí péče – Alena Mihulová
  • Fotograf – Máša Málková
  • Laputa – Tereza Voříšková
  • Sedmero krkavců – Martha Issová
  • Ztraceni v Mnichově – Jana Plodková

Nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli

  • Domácí péče – Boleslav Polívka
  • Fotograf – Karel Roden
  • Gangster Ka – Hynek Čermák
  • Kobry a užovky – Matěj Hádek
  • Ztraceni v Mnichově – Martin Myšička

Nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli

Nejlepší mužský herecký výkon ve vedlejší roli

  • Gangster Ka – Predrag Bjelac
  • Kobry a užovky – Kryštof Hádek
  • Padesátka – Jiří Schmitzer
  • Ztraceni v Mnichově – Tomáš Bambušek
  • Ztraceni v Mnichově – Marek Taclík

Nejlepší scénář

  • Domácí péče – Slávek Horák
  • Kobry a užovky – Jaroslav Žváček
  • Sedmero krkavců – Alice Nellis
  • Schmitke – Tomáš Končinský, Jan Fusek, Štěpán Altrichter
  • Ztraceni v Mnichově – Petr Zelenka

Nejlepší kamera

  • Domácí péče – Jan Šťastný
  • Fotograf – David Ployhar
  • Kobry a užovky – Petr Koblovský
  • Schmitke – Cristian Pirjol
  • Ztraceni v Mnichově – Alexander Šurkala

Nejlepší střih

  • Domácí péče – Vladimír Barák
  • Fotograf – Alois Fišárek
  • Kobry a užovky – Lukáš Opatrný
  • Schmitke – Philipp Wenning, Andrea Schumacher
  • Ztraceni v Mnichově – Vladimír Barák

Nejlepší zvuk

  • Kobry a užovky – Matěj Matuška, Michal Čech
  • Sedmero krkavců – Jiří Klenka
  • Schmitke – Cristoph Chevallerie
  • Vlna vs. břeh – Radim Hladík ml.
  • Ztraceni v Mnichově – Michal Holubec

Nejlepší hudba

  • Fotograf – Jiří Chlumecký
  • Sedmero krkavců – Vašo Patejdl
  • Schmitke – Johannes Repka
  • Wilsonov – Michal Novinski
  • Ztraceni v Mnichově – Matouš Hejl

Nejlepší filmová scénografie

  • Kobry a užovky – Jan Novotný
  • Sedmero krkavců – Ondřej Mašek, Peter Čanecký
  • Schmitke – Barbora Kačena
  • Wilsonov – Martin Kurel
  • Ztraceni v Mnichově – Ondřej Nekvasil

Nejlepší kostýmy

  • Fotograf – Jaroslava Pecharová
  • Kobry a užovky – Ivan Stekla
  • Sedmero krkavců – Kateřina Štefková
  • Wilsonov – Katarína Štrbová Bieliková
  • Ztraceni v Mnichově – Vladimíra Fomínová

Nejlepší masky

  • Kobry a užovky – Lukáš Král
  • Padesátka – Jana Dopitová
  • Sedmero krkavců – Juraj Steiner
  • Wilsonov – Jana Radilová
  • Ztraceni v Mnichově – Jana Bílková

Mimořádný počin v oblasti audiovize

  • Autobazar Monte Karlo
  • Interaktivní internetová stránka urbex.cz
  • Kancelář Blaník – III. série internetového seriálu
  • Projekt Čistíme svět fantazie
  • Přínos České televize k posílení domácí tvorby v roce 2015
  • Zlatá 60. II

Nejlepší televizní film nebo minisérie

  • Americké Dopisy (Česká televize)
  • Jan Hus (Česká televize)
  • Korunní princ (Česká televize)
  • Případ pro exorcistu (Česká televize)
  • Správnej dres (Česká televize)

Nejlepší dramatický televizní seriál

  • Atentát (TVNova)
  • Doktor Martin (Česká televize)
  • Labyrint (Česká televize)
  • Mamon (HBO Europe)
  • Policie Modrava (TV Nova)
  • Přístav (TV Prima),
  • Stopy života II (TV Barrandov)
  • Vinaři II. (TV Prima)
  • Vraždy v kruhu (Česká televize)

Nejlepší dokumentární televizní film nebo seriál

  • Daleko za sluncem (HBO Europe)
  • Filmová lázeň (Česká televize)
  • Holky pod zámkem (TV Nova)
  • LSD made in ČSSR (Česká televize)
  • Moto cestou necestou (TV Prima)
  • Tajemný Černobyl (TV Barrandov)
  • Výměna manželek (TV Nova)
  • Zvláštní znamení touha (Česká televize)

Cena magnesia za nejlepší studentský film

  • Furiant – Ondřej Hudeček
  • Lesapán – Pavel Soukup
  • Amanitas – Jakub Šmíd
  • Táta – Václav Huleš
  • Happy End – Jan Saska

Nejlepší filmový plakát

  • Fotograf
  • Kobry a užovky
  • Schmitke
  • Vlna vs. břeh
  • Ztraceni v Mnichově

Cena filmových fanoušků

  • Kobry a užovky

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací