Hanebný pancharti (2009)

Inglourious Basterds
, , , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Samuel L. Jackson, Michael Fassbender, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Daniel Brühl, Brad Pitt, Harvey Keitel, Jana Pallaske, Sebastian Hülk, Til Schweiger, B. J. Novak, Denis Menochet, Rainer Bock, Diane Kruger, Martin Wuttke, Volker Michalowski, Eli Roth, Ken Duken, Mélanie Laurent, Richard Sammel, Samm Levine, Christian Berkel, Ludger Pistor, Quentin Tarantino, Jacky Ido, Gregory Nicotero, Arndt Schwering-Sohnrey, Michael August, Gedeon Burkhard, August Diehl, Sylvester Groth, Mike Myers, Sönke Möhring, Michael Bacall, Omar Doom, Julie Dreyfus, Alexander Fehling, Rod Taylor, Paul Rust, Anne - Sophie Franck, Carlos Fidel, Bo Svenson, Enzo G. Castellari


 • Premiéra v ČR: 27. 8. 2009 ()  Oficiální synopse:
  ¨Bylo nebylo v nacisty okupované Francii… Vítejte ve Druhé světové válce podle Quentina Tarantina. Vítejte ve světě, kde historická realita ustupuje lehce brutálnímu pohádkovému vyprávění jednoho z nejkontroverznějších režisérů současnosti. On sám přitom tvrdí, že se poetika Hanebných panchartů asi nejvíc přiblížila náladě filmu, který mu udělal jméno – násilnické černočerné komedii Pulp Fiction – Historky z podsvětí. Německé vojáky ještě nepřestaly bolet nohy po smělé invazi do západní Evropy, když mladičké Shosanně (Melanie Laurent) přímo před očima německý důstojník Hans Landa (Christoph Waltz) vyvraždil členy její rodiny. Ona sama jen tak tak unikne do Paříže, kde se ukryje pod novou identitu provozovatelky biografu. Na jiném místě hákovým křížem rozkopané Evropy se pod vedením lehce zupáckého amerického poručíka Aldo Rainea (Brad Pitt) formuje neobvyklá vojenská jednotka. Úkolem jejích členů je nejen přežít na území plném nacistů a jejich přisluhovačů, ale zároveň likvidovat jejich elity a to tak efektně, že tím mezi nimi budou šířit strach a paniku. Říkají si Pancharti a právě je čeká ta nejtěžší mise, která může zcela změnit průběh války. V jednom pařížském biografu se chystá premiéra nového německého propagandistického eposu a téhle události se má účastnit řada nacistických špiček (možná i samotný Hitler). Úkolem Panchartů bude na akci proniknout a ukázat šéfům Třetí říše, jaké to je, když je člověk po smrti. Nepočítají ovšem s tím, že přímo pod světlem promítačky osnuje svůj plán pomsty za smrt blízkých osiřelá Shosanna a že když se jeden geniální plán na atentát střetne s jiným, výsledkem může být ještě geniálnější neúspěch.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Správná historická fakta u Hanebných panchartů nečekejte. Barvitá partička podivínů pod vedením Brada Pitta se snaží zlikvidovat a skalpovat co nejvíce „nácků“. Postava „Lovce Židů“ je v kladném slova smyslu nepopsatelná, stejně jako přízvuk Brada Pitta. V momentě, když se snaží vydávat za italského herce, se musí smát naprosto každý.


  (photo&video: )

  Články
  reklama