Hastrman (2018)

Hastrman
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: David Novotný, Jiří Lábus, Norbert Lichý, Vladimír Polívka, Karel Dobrý, Jiří Maryško, Jan Komínek, Ivan Sochor, Simona Zmrzlá, Jan Kolařík, Vojtěch Hrabák, Andrea Berecková, Anna Kratochvílová


 • Premiéra v ČR: 19. 4. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Příběh jedné lásky, jedné vášně a jedné krajiny ve filmu Čestmíra Kopeckého a Ondřeje Havelky. Romantický thriller s Karlem Dobrým v hlavní roli hastrmana vznikl na motivy oceňovaného románu Miloše Urbana.

  Romantický a zároveň ironický příběh hastrmana alias barona de Caus (Karel Dobrý), jehož láska k venkovské dívce Katynce (Simona Zmrzlá) naplňuje netušeným štěstím i stravující vášní.

  Baron se vrací se svým sluhou (Jiří Lábus) z cest po světě, aby obnovil rybníky na svém panství. Jakožto moderní a osvícený člověk se životu místních vymyká. Středem jeho zájmu se stane nespoutaná a výjimečná rychtářova (David Novotný) dcera revoltující proti autoritám vášnivým uctíváním přírody a pohanských rituálů. Inteligentní a krásnou dívkou jsou okouzleni i učitel Voves (Jiří Maryško) a farář Fidelius (Jan Kolařík). Čím více se Katynka hastrmanovi přibližuje, tím více v něm rostou pochybnosti, zda jako člověk ve zvířeti a zvíře v člověku tentokrát obstojí. Z počátku 19. století se děj na moment přesune do současnosti, kde příběh jedné lásky, jedné vášně a jedné krajiny končí. Film vznikl na motivy románu Miloše Urbana oceněného Magnesií Literou.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Recenze

  Recenze:

  Nad krajinou pod horou se válí mlha. Uprostřed jednoho z rybníků se vynoří vysoká postava, volným tempem dokráčí na břeh, nasadí zdobený kabát a klobouk, do ruky vezme hůlku a odchází do lesa. V jinou chvíli si muž středního věku s pronikavýma očima čistí zuby a trénuje úsměv, který má ohromit vesnické děvče. Pro jednou ve svém životě si není sám sebou jistý.


  (photo&video: )

  Články
  reklama