Rebelka (2012)

Brave
, , , ,

Film


Režie: ,
 • Hrají: Julie Walters, Emma Thompson, John Ratzenberger, Kelly Macdonald, Craig Ferguson, Billy Connolly, Kevin McKidd, Robbie Coltrane, Steven Cree, Sally Kinghorn, Eilidh Fraser, Peigi Barker, Steve Purcell, Callum O'Neill


 • Premiéra v ČR: 16. 8. 2012 ()  Oficiální synopse:
  Od pradávných dob se v drsném a tajemstvím opředeném Skotsku vyprávějí legendy o velkolepých bitvách a hrdinských skutcích. Jednou takovou legendou je i příběh odvážné princezny Meridy, která se vzepře tradici a vezme svůj osud do vlastních rukou. Se svéhlavou Meridou mají rodiče král Fergus a královna Elinor plné ruce práce, protože rusovlasá princezna je odhodlána jít si v životě svou cestou a vzepře se starým zvykům i třem váženým lordům: siláckému Lordu MacGuffinovi, mrzutému Lordu Macintoshovi a svárlivému Lordu Dingwallovi. Merida svými činy nechtěně rozpoutá v království zmatek a požádá o pomoc tajemnou čarodějnici, která její přání sice vyplní, bohužel však po svém. Merida tak musí využít všechny své schopnosti i pomoc přátel – včetně mazaných a nezbedných bratrů trojčat – aby zlomila děsivou kletbu, než bude příliš pozdě.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Technické umění studia Pixar se opět předvedlo na roztomilých figurách a romantické skotské krajině… I v tomto ohledu mě napadá možná výtka – snad nic nemá takovou tvůrčí svobodu jako animovaná nebo komiksová Fantasy, jenže tvůrci Meridina dobrodružství místo toho, aby nechali pracovat svou představivost, sem vložili minimum zajímavostí, takže ve výsledku tu máme cosi vypadajícího jako nízkorozpočtový Pes baskervilský.


  (photo&video: )

  Články
  reklama