Temné síly (2018)

The Darkest Minds
, , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Bradley Whitford, Gwendoline Christie, Sammi Rotibi, Wallace Langham, Mandy Moore, Amandla Stenberg, Catherine Dyer, Mark O'Brien, Charles Green, Wade Williams, John Crow, Skylan Brooks, Lidya Jewett, Drew Scheid, Harris Dickinson, Patrick Gibson, Golden Brooks, Miya Cech, Peyton Wich, Kaleigh Rivera, Allie McCulloch, Ashley Windham, Kassidy Slaughter, Jordan Salmon, Melissa Collazo, Faye Foley, Carson Holmes, Audrey Hope, Izabella Dzmitryieu, Kami King, Claire McReynolds, Deja Dee, Morgan Gao, Morgan Marie, Grace DeAmicis, Rae Jordan, Jasmine Bolton, Jordan Price, Kinsey Kunkel, Tyler Stormant, Gage Lawson, Markus von Wismar, Clifford Gay, Larkin Campbell, McCarrie McCausland, Camden Haydon, Kara Brooke, Hannah Grayce, Gabe Bowles, Isabella Goodwin, Tegan Jones


 • Premiéra v ČR: 9. 8. 2018 ()  Oficiální synopse:
  Poté, co v Americe neznámý virus usmrtí 98% všech dětí, se u přeživšího zbytku objeví nebezpečné superschopnosti, kvůli nimž jsou prohlášeny za nepřátele státu a umístěny do internačních táborů. Dívka Ruby z tohoto tábora utíká a přidává se ke skupince teenagerů, kteří stejně jako ona prchají před tyranskou vládou svých věznitelů.

  Ruby jako jedna z mála přežila záhadnou epidemii, která zabila téměř všechny americké děti. Ale nemoc se neobešla bez následků, začínají se u ní nekontrolovatelně projevovat záblesky ničivých superschopností, díky nimž je odvezena do speciálního tábora. Zde jsou nedobrovolně internovány další přeživší děti, u kterých se projevily podobné superschopnosti. Tyto nadpřirozené síly jsou označeny barvami: zelení jsou výjimečně inteligentní, modří ovládají telekinezi, žlutí mají kontrolu nad elektřinou, oranžoví umí číst myšlenky a ovládat paměť a ti nejnebezpečnější, červení, ovládají oheň. Ruby by měla být zařazena mezi oranžové, ale v táboře se jí podaří svou skutečnou sílu utajit a vydává se za poměrně neškodnou zelenou. Poměry v táboře jsou brutální, některé děti postupně mizí a Ruby, které je nyní šestnáct, se rozhodne pro útěk. Na cestě za svobodou se přidává k další skupině přeživších, v jejímž čele stojí charismatický Liam (Harris Dickinson), který se snaží z uprchlíků vytvořit náhradní velkou rodinu a najít pro ni společnou budoucnost. Ale Ruby se bojí po všech svých zklamáních někomu uvěřit. Tím spíše, že i v komunitě uprchlíků se najdou takoví, kteří se nezastaví před ničím.

  Jako Ruby se představí Amandla Stenberg známá jako malá Rue z prvního dílu Hunger Games a svou postavu přibližuje slovy: „Ruby má sílu, které nerozumí – umí manipulovat s lidskými vzpomínkami, vidí do jejich hlavy a manipuluje s jejich myšlenkami a pocity. Je zpočátku vyděšená a ponížená tyranským prostředím tábora. Pak se ale vydává na dlouhou cestu a spolu s novými přáteli začíná chápat svou sílu.“
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  To je nejjednodušší shrnutí tohoto samozvaného thrilleru pro mladistvé. Jak už to, tak bývá, Temné síly byly inspirovány stejnojmennou knižní předlohou a zdá se, jako by autorka Alexandra Bracken trochu opisovala od svých kolegů z Hunger Games, Divergence nebo Labyrintu apod. Ale ono to není zas tak těžké, všechny tyhle příběhy cílené na puberťáky mají sklon upadat do podobných klišé. Někdo to však zvládá pojmout lépe, jiný o něco hůře.


  (photo&video: )

  Články

  Články k filmu:
  Zobrazit všechny články k filmu  reklama