Greyhound (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 7. 2020 ()

Synopse: Ve strhujícím příběhu inspirovaném skutečnými událostmi z druhé světové války vede kapitán Ernest Krause (Tom Hanks) mezinárodní konvoj 37 lodí. Jedná se o nebezpečnou misi napříč Atlantikem, jejímž cílem je dopravit tisíce vojáků a potřebné zásoby spojeneckým jednotkám.

Recenze:
Tom Hanks jako kapitán na lodi a ve válečném filmu? To už tu bylo, ne? A hned několikrát. Vybaví se například Kapitán Phillips nebo Zachraňte vojína Ryana. Při přečtení synopse si divák řekne, že to všechno zní povědomě. Tom Hanks se opět objevuje ve své stereotypické roli coby správňácký kapitán Ernest Krause. Ten v druhé světové válce vede mezinárodní konvoj třiceti sedmi lodí. Cílem této nebezpečné mise napříč Atlantikem je dopravit tisíce vojáků a potřebné zásoby spojeneckým jednotkám. Avšak nepřítel je jim v patách, a tak začíná napínavá bitva.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací