Hobit: Šmakova dračí poušť (2013)

The Hobbit: The Desolation of Smaug
, , , ,

Film


Režie:
 • Hrají: Benedict Cumberbatch, Cate Blanchett, Luke Evans, Andy Serkis, Hugo Weaving, Terry Notary, Martin Freeman, Stephen Fry, Richard Armitage, Lee Pace, Christopher Lee, Elijah Wood, Ian McKellen, Graham McTavish, Evangeline Lilly, John Bell, Billy Connolly, Aidan Turner, Adam Brown, Mikael Persbrandt, Mark Hadlow, Jed Brophy, Ken Stott, Stephen Hunter, Peter Hambleton, James Nesbitt, John Callen, Dean O'Gorman, Ian Holm, William Kircher, Sylvester McCoy, Manu Bennett, Jeffrey Thomas, Conan Stevens, Craig Hall, John Rawls, Ryan Gage


 • Premiéra v ČR: 12. 12. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se na výpravnou cestu, jejímž cílem je získat zpět Osamělou horu a ztracené království trpaslíků Erebor. Poté, co přežili začátek své neočekávané cesty, pokračuje tato společnost směrem na Východ a cestou potkává kožoměnce Medděda a v lese Mirkwood plném nástrah se střetává s houfem obřích Pavouků. Když se jim podaří uniknout ze zajetí nebezpečných lesních elfů, pokračují trpaslíci k Jezernímu městu a nakonec k samotné Osamělé hoře, kde musí čelit největšímu nebezpečí v podobě Šmaka - nejstrašlivější nestvůry, která prověří nejen jejich odvahu, ale i pevnost jejich přátelství a smysluplnost celé pouti. Ian McKellen se vrací opět jako Gandalf Šedý společně s Martinem Freemanem v hlavní roli Bilbo Pytlíka a Richardem Armitagem jako vůdcem trpaslíků Thorinem Pavézou.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  Teaser trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Peter Jackson teprve tímto snímkem skutečně vytváří plnohodnotný prequel k Pánu prstenů. Masivní připisování materiálu sice neměl Tolkien zapotřebí, ale myslím, že by na svého „žáka“ mohl být pyšný. V úvodním flashbacku se tentokrát podíváme znovu do Hůrky, kde čaroděj Gandalf (Ian McKellen) začal kout pikle s uchazečem na trůn trpaslíků Thorinem Pavézou (Richard Armitage). Trpaslíkovi totiž usilují o život temné síly, tudíž chce Gandalf zjistit, co stojí za jejich probuzením. Během nového pokračování proto zkoumá stará sídla zla a jeho obavy se bohužel naplňují. Jde sice o pouhý subplot složitějšího dobrodružství, ale úžasně přispívá ke kontinuitě obou zprvu knižních příběhů a dokáže kolem jediné hlavní postavy zkoncentrovat stejné napětí, jaké panuje kolem zbylého putujícího osazenstva, možná i větší. Čaroděj Radagast (Sylvester McCoy) nás tentokrát baví mnohem únosnějším humorem. Naštěstí také dostal daleko méně scén.


  (photo&video: )

  Články
  reklama