Probudím se včera (2011)

Probudím se včera
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: Miroslav Táborský, Jan Vondráček, Jiří Mádl, Milan Šteindler, David Matásek, Petr Nárožný, Jitka Čvančarová, Tomáš Matonoha, Anna Polívková, Viktor Preiss, Eliška Křenková, Bohumil Klepl, Eva Josefíková, Nela Boudová, Filip Blažek, Petr Forman, Jakub Štáfek, Filip Cíl, Jana Pidrmanová, Zlata Adamovská, Ljuba Krbová, Martina Válková, Michal Hruška, Zdena Hadrbolcová, Jan Hraběta, Ladislav Ondřej, Svatopluk Skopal, Boris Hybner, Martin Zounar, Tomáš Váhala, Karel Šíp, Michael Foret, Dana Černá, Simona Postlerová, Jana Doleželová, Martin Donutil


 • Premiéra v ČR: 15. 3. 2012 ()  Oficiální synopse:
  Komedie s originální zápletkou, v níž si věčně svobodný profesor češtiny, díky třídnímu srazu uvědomí, že nejvíce kdy miloval spolužačku Elišku. Tehdy v sedmnácti letech, nenašel odvahu ji říct , že jí má rád a ona se pak navždy vytratila z jeho života. Petrovi se naskytne jedinečná šance, vrátit se do svých studentských let, do června 1989, kdy chodil do třeťáku, a napravit, co promeškal. Jenže zahrávat si s časem není jen tak. Návraty nejsou nikdy snadné. Petr se dostává do změti komplikací a průšvihů, které naštěstí řeší s vtipem, nadhledem a drzostí, jakou dobře zná od svých vlastních studentů. Postačí však tyhle zbraně na to, aby přesvědčil Elišku o svých citech a získal její lásku?
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Napsat komentář


  Recenze

  Recenze:

  Co se týče putování časem, nečeká vás sice cesta do hluboké minulosti, ale právě tato skutečnost podporuje zážitek z filmu. Mnoho charakteristických rysů roku 1989 máte buď v živé paměti, nebo aspoň znáte z vyprávění a jejich střet se současností vyzní o to zábavněji. Film nejde nikdy do hloubky a víceméně vše je podáváno prvoplánově, ať již situace nebo charakteristické a šablonovité chování postav, ale to nemusí být vždy jen na škodu. I podle slov samotného režiséra, je účelem filmu pobavit a diváka rozesmát. A to se podle mě povedlo na výbornou.


  (photo&video: )

  Články

  reklama