Očista: Volební rok (2016)

ocista_volebni_rok_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 7. 7. 2016 ()

Synopse: Užijte si noc, kdy je vše dovoleno.

Noc očisty je nejoblíbenějším obdobím v roce všech úchylů a lidí, kteří mají s někým nevyřízené účty. Během dvanácti očistných hodin můžete kohokoliv beztrestně zabít, okrást, znásilnit, nebo se naopak stát obětí trestného činu a nikdo vám nepomůže. A kdo je při takovém každoročním běsnění první na ráně? Například senátorka kandidující na prezidentku, která sbírá politické body příslibem, že očistu zruší. Veleúspěšný hororový thriller Jamese De Monaco začíná psát další krvavou kapitolu.

Senátorka Charlene Roanová (Elizabeth Mitchell) má k odporu vůči očistě pádný důvod, před lety jí padla za oběť celá její rodina. Od té doby je snaha o její zrušení hlavním motorem jejího tažení do Bílého domu. Ambiciózní soupeři vědí, že k její porážce vede jediná cesta, „legální“ zabití během očisty. Senátorku naštěstí jistí šéf její ochranky (Frank Grillo), hrdina z druhého dílu Očisty, kterému tohle každoroční běsnění už taky pěkně leze krkem. Teď už je ale čas trhnout oponou, krvavé představení začíná. Perfektně zabezpečený dům, početná a skvěle vybavená ochranka, co by se tak mohlo stát, aby senátorka tuhle noc nepřežila? Asi byste se divili, alarmy ohlašující začátek očisty ještě nedozněly a už musí Roanová jen se svým strážcem po boku prchat nočními ulicemi ve snaze najít nějaké bezpečnější útočiště. Příštích dvanáct hodin bude velmi dlouhých. A krvavých.

„Nikdy by mě nenapadlo, že se Očista může stát takovým fenoménem,“ říká James DeMonaco, podle něhož je hlavním důvodem úspěchu série fakt, že kromě čisté filmové hrůzy nabízí i velmi zneklidňující otázky, které jsou navíc mrazivě aktuální.

Recenze:
Kruh se uzavírá, třetí pokračování Očisty je tu a s ním se vrací i protagonista předešlého filmu Leo Barnes. Tentokrát v roli hlavního bodyguarda senátorky Charlie Roan. Ta ve své kandidatuře na prezidentku Spojených států slibuje, že zruší tzv. Noc očisty, která se koná každým rokem ve stejnou dobu. Během této noci probíhá v ulicích Ameriky masakr a je povoleno veškeré násilí, krádeže a zabíjení, jinými slovy mají lidé možnost se vyřádit. Hlavním záměrem vlády je očistit společnost od problémových chudých osob a zlepšit tak státní rozpočet. Bude však senátorka schopna dosáhnout svého cíle a toto nesmyslné vraždění zastavit? Během Noci očisty se dostává do nebezpečí a s ní i její osobní ochránce Leo Barnes, pomoc je ovšem blíž než si myslí. Majitel krámku s občerstvením Joe a jeho přátelé Laney a Marcos jsou schopni udělat vše, aby ochránili senátorku a skoncovali s šílenstvím, které s sebou přináší Očista. Jak se ale celá noc nakonec vyvine, nečekal nikdo z nich.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací