Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Zahradnictví: Rodinný přítel
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: David Novotný, Miroslav Táborský, Aňa Geislerová, Martin Finger, Klára Melíšková, Ondřej Sokol, Karel Dobrý, Lenka Krobotová, Anna Fialová, Jiří Macháček, Sabina Remundová, Gabriela Míčová, Ivan Lupták, Filip Březina


 • Premiéra v ČR: 27. 4. 2017 ()  Oficiální synopse:
  Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o třech rodinách: rodině leteckého radiotelegrafisty, rodině majitele kadeřnického salonu a rodině majitele zahradnictví. Obsáhne 20 let života postav, které musely v těchto pohnutých časech prožít nejlepší léta svých životů.

  RODINNÝ PŘÍTEL je melodrama odehrávající se ve 40. letech za německé okupace. Tři mladé ženy a dvě děti čekají na návrat svých vězněných mužů a otců. Válkou vynucenému rodinnému společenství obětavě pomáhá rodinný přítel a lékař Jiří. Film je příběhem lásky, která nesměla být naplněna, vypráví o věrnosti, touze, vině a lásce, o odchodech a návratech, o rodině, rodičích a dětech. Jde o rodinný portrét viděný pohledem žen, které osud svedl dohromady.
  (photo&video: )

  Galerie

  Galerie:
  (photo&video: )

  Video

  Trailer:


  Křest knihy:


  Slavnostní premiéra:


  Teaser:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  2 komentáře on Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

  1. Alena Dvořáková

   Jediné, co mohu říci, je děkuji! Lépe jsem si uvědomila, jak má babička byla statečná a vedla dědečkovu živnost v Táboře (kominictví), starala se se svou sestrou o tatínka a tetu po téměř celou válku. A jak to muselo být strašně těžké, když se dědeček mohl vrátit až koncem roku 45. Díky vypálení Drážďan přežil své odsouzení k popravě a po válce jej odvezli na zotavenou do Norska. Těším se na pokračování! Alena Dvořáková z Děčína

  2. Ivana K.

   První, co jsme si řekli po shlédnutí filmu bylo, že rozhodně musíme vidět další díl. Děkujeme autorům i hercům! Dofám, že budete mít hodně spokojených diváků. I. K.

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Válečné melodrama začíná roku 1939, kdy se Československo dostane pod nadvládu nacistického Německa. Pár vlastenců se nenechá zastrašit a přidá se k odboji, mezi nimi i švagrové Jindřich (Martin Finger) a Otto (Jiří Macháček). Jenže gestapo má informátory všude, muže zatkne a zanedlouho je pošle do vězení daleko od manželek, a právě narozených dětí. Jindřichova Vilma (Aňa Geislerová) s dcerou Danielkou (Josefína Marková), Ottova Ela (Gabriela Míčová) se synem Karlíkem (Samuel Budiman) a jejich třetí sestra Bedřiška (Klára Melíšková) zůstanou na všechno sami.


  (photo&video: )

  Články
  reklama