Marvel filmy po Avengers: Infinity War aneb co nás čeká dál?

Fanouškův průvodce světem MCU.
 
 
Konec dubna 2018 přinesl komiksovým nadšencům velkolepou podívanou v podobě Avengers: Infinity War. Tento nejočekávanější superhrdinský team up představuje kolizi osmnácti předchozích marvelovských snímků, jejichž dějové linie už léta směřovaly přesně k této ohromující akci. Souhrnně se tomuto světu superhrdinů říká MCU čili Marvel Cinematic Universe, zde je všechno navzájem propojeno do těch nejmenších detailů a devatenáct dosavadních filmů tak dohromady tvoří jeden spletitý příběh ve stejném vesmíru.

 

Tím, kdo to celé odstartoval, byl Iron Man s Robertem Downeym Jr., po něm následoval Neuvěřitelný Hulk, Iron Man 2, posléze se představil Thor, pak přišel na řadu Captain America: První Avenger a celá takzvaná první fáze byla ukončena prvním velkým team upem v podobě Avengers. Druhá fáza započala s Iron Manem 3 a pokračovala dále filmy Thor: Temný svět, Captain America: Návrat prvního Avengera, Strážci Galaxie, Avengers: Age of Ultron a zakončil jí Ant-Man. Třetí fáze byla uvedena velkolepou bitkou mezi Iron Manem a Kapitánem Amerikou v Captain America: Občanská válka, po ní následovali Doctor Strange, Strážci Galaxie Vol. 2, Spider-Man: Homecoming, Thor: Ragnarok, Black Panther a zatím poslední byli již jmenovaní Avengers: Infinity War.

Nejaktuálnější snímek spojil všechny dosud známé postavy studia Marvel od Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Hulka, Spider-Mana přes Doctora Strange, Black Panthera až po Strážce galaxie a obrovský počet dalších. Ti spojili síly, aby překazili plány hrůzostrašnému Thanosovi, který chce získat Kameny nekonečna a zničit celý svět. Jenže, fanoušci se již ptají, co nás čeká dál v nejbližší i vzdálené budoucnosti, a proto přinášíme krátký chronologický přehled pro lepší orientaci v budoucnosti MCU.

Ant-Man a Wasp

česká premiéra: 5. července 2018, režie: Peyton Reed

 

Nejaktuálnějším filmem, kterým budeme moci ukojit své touhy po zhlédnutí Infinity War je pokračování úspěšného Ant-Mana. Příběh nejmenšího superhrdiny Ant-Man a Wasp se odehrává bezprostředně po událostech Občanské války a před děním v posledních Avengers. Sledujeme jeho dobrodružství s novou parťačkou, kdy se snaží odkrýt tajemství z minulosti, které by jim mohlo pomoci v budoucí bitvě. Své role si ve snímku zopakují Paul Rudd, Evangeline Lilly, Michael Douglas, Judy Greer či Michael Peña, jako nové postavy se pak objeví Michelle Pfeiffer, Walton Goggins nebo Laurence Fishburne.

Venom

česká premiéra: 4. října 2018, režie: Ruben Fleischer

 

Na sklonku letošního roku pak čeká fanoušky trochu nezvyklý snímek z dílen studia Marvel, které se spojilo se studiem Sony (avšak tento film, dle všech informací, nebude patřit do Marvel Cinematic Universe). Venom nám přibližuje osud jednoho z nejznámějších nepřátel komiksového hrdiny Spider-Mana. Eddie Brock je investigativní novinář, kterého infikuje mimozemský symbiont nazvaný Venom. Brock tak musí bojovat sám se sebou a vzepřít v sobě zlo, které se v něm právě probudilo. V hlavní roli se tu představí Tom Hardy, coby vedlejší postavy se pak objeví Michelle Williams, Jenny Slate, Woody Harrelson, Riz Ahmed i Tom Holland coby Spider-Man (zatím nepotvrzeno).

Captain Marvel

česká premiéra: 7. března 2019, režie: Anna Boden a Ryan Fleck

 

První ryze ženský superhrdinský snímek studia Marvel vypráví příběh Carol Danvers. Ta se stane Captain Marvel, jednou z nejmocnějších hrdinek ve vesmíru, poté, co se planeta Země ocitá ve středu mezigalaktického sporu mezi dvěma mimozemskými světy. Celý děj se má odehrávat v 90. letech a přinese nám zpátky některé známé tváře, mezi něž patří Samuel L. Jackson coby Nick Fury, Clark Gregg jako agent Phil Coulson a Lee Pace a Djimon Hounsou, které známe z prvních Strážců Galaxie z rolí záporáků Ronana a Koratha. Ústřední hrdinku pak ztvární Brie Larson, v dalších rolích se také objeví Jude Law, Ben Mendelsohn či Mckenna Grace a další.

Avengers 4

česká premiéra: 2. května 2019, režie: Anthony a Joe Russo

 

Zatím nepojmenovaný čtvrtý film z řady Avengers, který se měl původně jmenovat Infinity War – Part II, má logicky sloužit jako přímé pokračování k aktuální Infinity War. Detaily ohledně děje jsou prozatím přísně střežené a fanouškům tak nezbývá nic jiného než spekulovat, co bude dál. S jistotou akorát víme, že se opět vrátí naši oblíbení superhrdinové i jejich představitelé a dokončí to, co započali v Infinity War.

Nepojmenované pokračování Spider-Man: Homecoming

česká premiéra: 4. července 2019, režie: John Watts

 

O pokračování dobrodružství oblíbeného pavoučího muže toho zatím není mnoho známo. Víme akorát to, že se děj odehrává po událostech v Avengers 4 a natáčení má začít letos v létě, konkrétně v červenci. Jednou z oznámených lokací, kde se bude film natáčet je i Praha. Ve snímku opět uvidíme Toma Hollanda, Zendayu a Jacoba Batalona, kteří si zopakují svoje role z předchozího dílu.

Guardians of the Galaxy Vol. 3

česká premiéra: někdy v roce 2020, režie: James Gunn

 

O třetím snímku z řady Strážců Galaxie v současnosti mnoho nevíme. Jisté je snad jen to, že se příběh chronologický staví až po událostech v Avengers 4. Zatím potvrzený je návrat hereček Pom Klementieff jako Mantis a Elizabeth Debicki coby Ayeshy. Co se týče ostatních herců, budeme si muset počkat na více informací.

The Sinister Six

česká premiéra: někdy v roce 2020, režie: zatím neznámo

 

O Sinister Six toho rovněž není mnoho známo. Snímek se má zaměřit na skupinu padouchů ze světa Spider-Mana. V minulosti sem patřily postavy jako Doctor Octopus, Vulture, Electro, Mysterio, Sandman, Venom, Green Goblin a mnoho dalších Spider-Manových nepřátel. V současnosti není potvrzené, jaké záporáky tvůrci pro film zvolí, spekuluje se, že by se zde mohl objevit Vulture, který se již představil v Spider-Man: Homecoming či Mac Gargan/ Scorpion,  který měl cameo na konci stejného filmu. Tvůrci také projevili zájem o zasazení postavy Spider-Mana do celého příběhu. (Ovšem, i u toho snímku se zdá velmi pravděpodobné, dle všech informací, že nebude patřit do Marvel Cinematic Universe). 

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací